ESTEL.FEST 2018: IMAGINE

 

W dniach od 8. do 10. września odbył się w Sankt Petersburgu ESTEL.FEST 2018. Prócz niezliczonych event‘ów takich jak rozdanie nagród w konkursie TOP SALON ESTEL, głównym punktem wydarzenia było przedstawienie kolekcji 2019 prezentującej nowe trendy.

90 gości z Polski, Niemiec oraz Austrii wyruszyło w drogę 8. września, aby wziąć udział w kulminacyjnym wydarzeniu sezonu w tym roku, mianowicie ESTEL FEST w Sankt Petersburgu. W ramach specjalnego programu kulturalnego na gości z Europy czekała wizyta w Akademii ESTEL, ceremonia wręczenia nagród ESTEL, zwiedzanie zakładu produkcyjnego w Kolpino jak również ESTEL.SHOW wraz z prezentacją nowej kolekcji IMAGINE.

Rozdanie nagród ESTEL Awards

Uhonorowanie najlepszych w ramach ceremonii wręczenia nagród ESTEL jest ważną częścią ESTEL.FEST. Wydarzenie zostało uświetnione występem m in. wielokrotnego mistrza Europy i świata, a także mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie figurowym z roku 2002, Aleksieja Konstantinowicza Jagudina. Kolejnym punktem programu było rozdanie nagród dla stylistów – Gwiazda ESTEL oraz nagrody ESTEL Video Awards (EVA) a także uhonorowanie najbardziej oryginalnych dziecięcych rysunków w ramach legendarnego konkursu malarskiego ESTEL .

 

Główmy punktem programu było wyróżnienie najlepszych salonów w ramach konkursu TOP SALON ESTEL. W tym roku Niemcy i Austria nagrodzili Annę Müller oraz jej salon “Beauty Lounge”. Polskim laureatem konkursu TOP SALON został salon „Magdalena Iskierka Hair & Beauty“ z Tomaszowa Lubelskiego. Pozostałe nagrody otrzymały najlepsze salony z Rosji, Łotwy, Rumunii, Ukrainy, Kazachstanu oraz Kirgistanu.

ESTEL KOLPINO: Produkcja, magazyn i dużo więcej

Kolejnym punktem programu ESTEL.FEST dla gości z Europy było zwiedzanie fabryki w Kolpino na przedmieściach Sankt Petersburga. Nowoczesny kompleks budynków mieści się na powierzchni 30.000 m² dwupiętrowa hala produkcyjna, magazyn, laboratoria przemysłowe i mikrobiologiczne, jak również wielki salon testowy . Fabryka wzniesiona w roku 2013 jest obecnie rozbudowywana o specjalistyczny zakład produkcyjny przeznaczony dla produktów do rozjaśniania. W 2019 roku siedziba główna ESTEL zostanie przeniesiona z centrum miasta do Kolpino.

IMAGINE – Wszystko, co człowiek jest w stanie sobie wyobrazić jest prawdziwe.

Finał i główny punkt programu ESTEL.FEST jak zawsze stanowił ESTEL.SHOW. Miejscem pokazu był w tym roku Lenfilm, najstarsze rosyjskie studio filmowe położone w sercu Sankt Petersburga. Zaproszeni goście zanurzyli się w świecie filmu i fantazji. Scena po scenie, pokój po pokoju mogli doświadczyć na własnej skórze, jak czysta potęga wyobraźni może przenosić nawet góry.

IMAGINE – tak nazywa się nowa kolekcja Dyrektora Artystycznego ESTEL Andreja Pulina na rok 2019. Przewodni przekaz nowej kreacji jest prosty i ujmujący: dzięki sile wyobraźni wszystko jest możliwe, nie ma granic, przeszkód ani wątpliwości. Fantazja jest potężna i wszechobecna.