ESTEL FEST – święto fryzjerstwa

Podczas wrześniowego weekendu odbyło się najważniejsze wydarzenie świata fryzjerskiego – święto fryzjerstwa – ESTEL FEST 2017 w Sankt Petersburgu. To event podczas, którego fryzjerzy z kilku państw mogą wymienić swoje spostrzeżenia, inspiracje, a także nowe techniki fryzjerskie. ESTEL Fest to także niesamowite lokalizacje, przepiękne fryzury i zjawiskowe modelki, a także show, którego nie da się zapomnieć.

Pierwszy dzień w Sankt Petersburgu był dniem konkursów, a raczej ich finałów. Podczas soboty zostały wręczone najważniejsze nagrody ESTEL – Gwiazda ESTEL, ESTEL Video Awards oraz TOP Salon. Każdy konkurs prezentował światowy poziom prac i był inspiracją dla obecnych na Gali fryzjerów. Wręczenie nagród było także dla Polaków miłym akcentem pobytu. Prestiżowy konkurs TOP SALON wygrała Michalina Fuchs, właścicielka Studia Milion z Polski. To ogromne wyróżnienie dla polskiego zespołu.

Drugi dzień ESTEL FEST 2017 rozpoczął się od inspirujących, międzynarodowych warsztatów fryzjerskich. Workshop został poprowadzony przez fryzjerów z czterech państw – Rosji, Niemiec, Polski i Ukrainy. Tematyką wystąpień było uniwersalne piękno każdego człowieka, bez względu na jego wiek, kolor włosów posturę, czy szeroko rozumiany wygląd. Pierwsza część została poprowadzona przez niemieckich stylistów
Yvonne Fischer oraz Christoph Meineck, którzy zaprezentowali publiczności męski fryzurę z teksturą, a także stylizację długich włosów, w stylistyce hippie.

Drugie wystąpienie należało do Cezarego Rosińskiego, który na scenie zaprezentował Art Hat (koło do koloryzacji włosów) oraz innowacyjną metodę koloryzacji Air-Brush, dającą niesamowity efekt 3D.
Trzecia część warsztatów została poprowadzona przez stylistów z Rosji i Ukrainy. Podczas występu zostały zaprezentowane techniki zarówno koloryzacji, jak i strzyżenia oraz stylizacji dla klientów powyżej 50 roku życia. Styliści pokazali także niestandardowe koloryzacje intensywnymi barwami na włosach modelek. To był bardzo inspirujący, niedzielny poranek.

Punktem ESTEL FESTu 2017 było niedzielne show, na które wszyscy uczestnicy czekali. Pokaz odbył się w prestiżowej lokalizacji – sali koncertowej Oktyabrskiy. Podczas show została zaprezentowana nowa kolekcja marki – GÈNEVIE. Słowo to jest połączeniem dwóch francuskich wyrazów gène oraz vie, co oznacza gen życia. Ten gen znajduje się w każdym człowieku, jest uniwersalny a jednocześnie indywidualny.
Inspirację dla tej kolekcji zespół kreatywny oraz dyrektor artystyczny Andrey Pullin odnaleźli w światowej literaturze: Główni bohaterowie powieści Lwa Tołstoja „Wojna i pokój“ szukają sensu swojego życia i określenia swojej osobowości, tak aby spełnić swoje powołanie.